Laai die nuutste afHEA HEB STAALBAALSpesifikasies en Afmetings.
Hoësterkte Europese H-balkstaal HEA / HEB / HEM – EN S500JR Warmgewalste Strukturele Profiele
| Item | Besonderhede |
| Materiaalgraad | EN S500JR H-balk |
| Minimum opbrengssterkte | ≥ 500 MPa |
| Beskikbare Groottes | HEA 100–HEM 1000, HEA 120×120–HEM 1000×300 en ander spesifikasies |
| Lengte-opsies | Standaard voorraadlengtes: 6 m en 12 m; pasgemaakte snylengtes word ondersteun |
| Dimensionele Toleransie | Voldoen aan EN 10034 / EN 10025 standaarde |
| Kwaliteitsdokumente | ISO 9001-gesertifiseerd; derdeparty-inspeksie deur SGS / BV is aanvaarbaar |
| Oppervlakbehandeling | Warmgewalste, anti-korrosie verflaag of warmgalvanisering; pasgemaakte afwerkings word ondersteun |
| Tipiese Toepassing | Industriële werkswinkels, pakhuise, kommersiële en residensiële konstruksie, brugprojekte |
Tegniese Data
EN S500JR HEA/HEB/HEMWarmgewalste H-balkChemiese Samestelling
| Staalgraad | Koolstof, % maks | Mangaan, % maksimum | Fosfor, % maksimum | Swael, % maksimum | Silikon, % maksimum | Notas |
| S500 | 0.22 | 1.6 | 0.035 | 0.035 | 0.55 | Koperinhoud kan op versoek bygevoeg word; geskik vir hoësterkte strukturele toepassings. |
EN S500JR HEA/HEB/HEMHoë koolstofstaalbalkeMeganiese Eienskap
| Staalgraad | Treksterkte, ksi [MPa] | Vloeipunt min, ksi [MPa] | Verlenging in 8 duim [200 mm], min, % | Verlenging in 2 duim [50 mm], min, % |
| S500 | 85–105 [590–725] | 72 [500] | 18 | 19 |
HEA/HEB/HEMH-vormige staalGroottes
| Aanwysing | G kg/m² | u mm | b mm | twee mm | tf mm | r mm | A mm² x 10² | hallo mm | d mm | Ø | Pmin mm | Pmaks mm | AL m²/m | AG m²/t |
| HY 100 AA* | 12,2 | 91 | 100 | 4,2 | 5,5 | 12 | 15,6 | 80 | 56 | M10 | 54 | 58 | 0,553 | 45,17 |
| HY 100 A | 16,7 | 96 | 100 | 5 | 8 | 12 | 21,2 | 80 | 56 | M10 | 54 | 58 | 0,561 | 36,68 |
| HY 100 B | 20,4 | 100 | 100 | 6 | 10 | 12 | 26,0 | 80 | 56 | M10 | 56 | 58 | 0,567 | 27,76 |
| HY 100 C* | 30,9 | 110 | 103 | 9 | 15 | 12 | 39,3 | 80 | 56 | M10 | 59 | 61 | 0,593 | 19,23 |
| HY 100 M | 41,8 | 120 | 106 | 12 | 20 | 12 | 53,2 | 80 | 56 | M10 | 62 | 64 | 0,619 | 14,82 |
| HY 120 AA* | 14,6 | 109 | 120 | 4,2 | 5,5 | 12 | 18,6 | 98 | 74 | M12 | 58 | 68 | 0,669 | 45,94 |
| HY 120 A | 19,9 | 114 | 120 | 5 | 8 | 12 | 25,3 | 98 | 74 | M12 | 58 | 68 | 0,677 | 34,06 |
| HY 120 B | 26,7 | 120 | 120 | 6,5 | 11 | 12 | 34,0 | 98 | 74 | M12 | 60 | 68 | 0,686 | 25,71 |
| HY 120 C* | 39,2 | 130 | 123 | 9,5 | 16 | 12 | 49,9 | 98 | 74 | M12 | 63 | 72 | 0,712 | 18,19 |
| HY 120 M | 52,1 | 140 | 126 | 12,5 | 21 | 12 | 66,4 | 98 | 74 | M12 | 66 | 74 | 0,738 | 14,16 |
| HY 140 AA* | 18,1 | 128 | 140 | 4,3 | 6 | 12 | 23,0 | 116 | 92 | M16 | 64 | 76 | 0,787 | 43,53 |
| HY 140 A | 24,7 | 133 | 140 | 5,5 | 8,5 | 12 | 31,4 | 116 | 92 | M16 | 64 | 76 | 0,794 | 32,21 |
| HY 140 B | 33,7 | 140 | 140 | 7 | 12 | 12 | 43,0 | 116 | 92 | M16 | 66 | 76 | 0,805 | 23,88 |
| HY 140 C* | 48,2 | 150 | 143 | 10 | 17 | 12 | 61,5 | 116 | 92 | M16 | 69 | 79 | 0,831 | 17,22 |
| HY 140 M | 63,2 | 160 | 146 | 13 | 22 | 12 | 80,6 | 116 | 92 | M16 | 72 | 82 | 0,857 | 13,56 |
| HY 160 AA* | 23,8 | 148 | 160 | 4,5 | 7 | 15 | 30,4 | 134 | 104 | M20 | 76 | 84 | 0,901 | 37,81 |
| HY 160 A | 30,4 | 152 | 160 | 6 | 9 | 15 | 38,8 | 134 | 104 | M20 | 78 | 84 | 0,906 | 29,78 |
| HY 160 B | 42,6 | 160 | 160 | 8 | 13 | 15 | 54,3 | 134 | 104 | M20 | 80 | 84 | 0,918 | 21,56 |
| HY 160 C* | 59,2 | 170 | 163 | 11 | 18 | 15 | 75,4 | 134 | 104 | M20 | 84 | 88 | 0,944 | 15,95 |
| HY 160 M | 76,2 | 180 | 166 | 14 | 23 | 15 | 97,1 | 134 | 104 | M20 | 86 | 90 | 0,970 | 12,74 |
Klik op die knoppie aan die regterkant
| Dimensie | Tipiese reeks | Verdraagsaamheid (EN 10034 / EN 10025) | Opmerkings |
| Hoogte H | 100 – 1000 mm | ±3 mm | Aanpasbaar |
| Flenswydte B | 100 – 300 mm | ±3 mm | — |
| Webdikte t_w | 5 – 40 mm | ±1 mm of ±10% (groter geld) | — |
| Flensdikte t_f | 6 – 40 mm | ±1 mm of ±10% (groter geld) | — |
| Lengte L | 6 – 12 m | ±12 mm (6 m) / ±24 mm (12 m) | Aanpasbaar per kontrak |
Dimensie-aanpassing
Ons ondersteun pasgemaakte afmetings: hoogte H 100–1000 mm, flenswydte B 100–300 mm, webdikte tw 5–40 mm en flensdikte tf 6–40 mm. Sny-tot-lengte verwerking word op aanvraag aangebied.
Verwerking van Aanpassing
Ons bied 'n volledige reeks vervaardigingsdienste, insluitend boorwerk, eindafwerking en voorafvervaardigingssweiswerk. Bykomende opsies soos skuins sny, groefwerk en meganiese bewerking kan aan alle strukturele verbindingsbehoeftes voldoen.
Oppervlakbehandeling Aanpassing
Beskikbare opsies: warmverzinking, verf-/epoksielaag, sandblaas en oorspronklike freesafwerking. Pasgemaakte spesiale oppervlakbehandelings is ook onderhandelbaar. Keuse hang af van die projek se bedryfstoestande en anti-korrosie prestasieteikens.
Merk- en verpakkingsaanpassing
Pasgemaakte merking met projekkodes of tegniese spesifikasies word ondersteun. Verpakkingskemas kan aangepas word vir plat vragmotorvervoer of seehouerversending.
Toepassings in Konstruksie
Hierdie profile dien as balke en kolomme vir residensiële en kantoorgeboue, winkelsentrums. Hulle funksioneer ook as hoofbalke en kraanbalke in fabrieke en pakhuise.
Brugingenieurswese
Geskik vir medium- en kleinspan-snelweg-, spoorweg- en voetgangerbrûe.
Munisipale en Spesiale Ingenieursprojekte
Verskaf strukturele ondersteuning vir moltreinstasies, nutsdienstonnels, toringkraanfondamente en tydelike strukturele omheinings.
Industriële Fasiliteitsstrukture
Tree op as kern-draende komponente vir fabrieksgeboue, wat vertikale en horisontale belastings weerstaan om algehele strukturele stabiliteit te verseker.
1) Takkantoor - Spaanssprekende ondersteuning, hulp met doeaneverklaring, ens.
2) Meer as 5 000 ton voorraad in voorraad, met 'n wye verskeidenheid groottes
3) Geïnspekteer deur gesaghebbende organisasies soos CCIC, SGS, BV en TUV, met standaard seewaardige verpakking
Verpakking
Standaard Uitvoerverpakking
H-balke word styf vasgemaak met staalbande en toegerus met houtversterking, wat verskuiwing en fisiese skade tydens vervoer voorkom.
Oppervlakbeskerming
Waterdigte velle en seile is beskikbaar as ekstra beskerming, wat staaloppervlaktes teen vog, stof en korrosie beskerm.
Bundelmerk
Elke bundel het duidelike etikette wat die materiaalgraad, afmetings en projekbesonderhede aandui vir gerieflike herkenning op die perseel.
Vervoer
Laai en aflaai
Alle afdelings word tydens hantering deur hyskrane of vurkhysers opgelig om veilige werking te verseker en vervorming te voorkom.
Versendingsmetodes
Versoenbaar met see-, pad- en spoorvervoer. Anti-roesbedekkings en beskermende verpakking word aanbeveel vir langafstand- en oorsese verskepings.
Afleweringswaarborg
Royal Steel Group bestuur alle logistieke skakels streng met noukeurige vraghantering om goedere betyds af te lewer.
Stabiele samewerking met verskepingsmaatskappye soos MSK, MSC, COSCO doeltreffende logistieke diensketting, logistieke diensketting is ons tot u tevredenheid.
Ons volg die standaarde van die kwaliteitsbestuurstelsel ISO9001 in alle prosedures, en het streng beheer van die aankoop van verpakkingsmateriaal tot die skedulering van vervoervoertuie. Dit waarborg die H-balke van die fabriek tot by die projekterrein, wat jou help om op 'n stewige fondament te bou vir 'n probleemvrye projek!
1. Wat isEN S500JR Warmgewalste Strukturele Profiele?
EN S500JR is hoësterkte ongelegeerde strukturele staal wat voldoen aan EN 10025-2.
Dit lewer hoër vloeigrens in vergelyking met gewone strukturele grade soos S355JR, wat ekonomiese, liggewig strukturele ontwerp moontlik maak waar ontwerpkriteria dit toelaat.
2. Waarvoor staan “S500JR”?
S: Strukturele staal
500: Minimum vloeigrens van 500 MPa (vir materiaaldikte ≤ 16 mm)
JR: Charpy-impakvereiste: 27 J teen 20°C
3. Word S500JR wyd aanvaar virHEA/HEB/HEM H-balke?
S500JR word hoofsaaklik vervaardig vir staalplate en plat profiele. Die beskikbare groottereeks is nouer as die hoofstroom S355-grade.
Wat HEA-, HEB- en HEM-wyeflens H-balke betref, is S500JR nie 'n standaard produksiegraad nie. Dit is slegs beskikbaar via spesiale projekbestellings, onderhewig aan die vervaardiger se produksiekapasiteit en relevante tegniese goedkeurings.
4. Is S500JR sweisbaar?
S500JR toon swakker sweisprestasie in vergelyking met sagte en laesterkte strukturele staal.
Die hoë sterkte daarvan bring ekstra vereistes vir sweiswerk mee:
Aangepaste sweisprosedures is verpligtend.
Voorverhitting is gewoonlik nodig vir dikker materiaal.
Lae-waterstof sweiselektrodes en -drade word sterk aanbeveel.
5. Is poeierbedekking, galvanisering en ander oppervlakafwerking lewensvatbaar vir S500JR?
Ja. Verskeie oppervlakbehandelingsopsies is beskikbaar gebaseer op kliëntspesifikasies:
Warmverzinking
Industriële verflaag
Skootskietwerk en grondlaag
Alle afwerkingsprosesse benodig behoorlike prosesbeheer. Veral vir dik profiele is versigtige hantering nodig om vervorming en negatiewe impakte op meganiese werkverrigting te vermy.
KONINKLIKE GROEP
Adres
Kangsheng-ontwikkelingsnywerheidsone,
Wuqing-distrik, Tianjin-stad, China.
Foon
Ure
Maandag-Sondag: 24-uur Diens











